Kalendář událostí

Tenkrát ve Slavkově: Vzpomínání na 212. výročí Bitvy u Slavkova

Pach střelného prachu. Příjezd císařů na zámek nebo obléhání radnice. Slavkov u Brna se od pátku 1. prosince do neděle 3. prosince vrátí o 211 let zpět. Připomene si tak rok 1805, kdy Napoleonova armáda porazila tehdejší kontinentální velmoci Rakousko a Rusko.
Oficiálnímu víkendovému programu bude předcházet i pietní bohoslužba a koncert vážné hudby, který organizuje sdružení Mohyla míru - Austerlitz.

Páteční večerní program bude směsicí válečné vřavy, slavnostní atmosféry a romantiky. Do města dorazí vojáci a obsadí město. Na zámecké nádvoří se sejdou zástupy vojáků a lidu, aby přivítali rakouského císaře a ruského cara. S jeho veličenstvy si můžou zatancovat i přihlížející diváci na lidovém bále.

Sobota bude zaměřená na každého, kdo má rád historii i předvánoční atmosféru. Ulicemi budou pochodovat bubnující vojáci. Celé centrální náměstí, přilehlé ulice a zámecké nádvoří se promění v dobové město. V ulicích vznikne také jeden z největších předvánočních jarmarků na jižní Moravě.

V proměněném centru města se střetnou vojáci, v zámeckém parku budou mít cvičiště. Program se odehraje i přímo na zámku - díky speciální kostýmované prohlídce se návštěvníci dozvědí zajímavosti a souvislosti o Bitvě tří císařů. Vzpomínkové akce v celém regionu vyvrcholí závěrečným ohňostrojem.Veřejný program Tenkrát ve Slavkově pořádá město Slavkov u Brna a Zámek Slavkov – Austerlitz. Vstup na akci je zdarma.

Video z loňského ročníku můžete shlédnout zde: VIDEO 

Fotogalerie z loňského ročníku zde: FOTOGALERIE

BUGA6067-kopieBUGA6221-kopieBUGA7382-kopieBUGA8165-kopieBUGA8837IMG 5589-kopie

Zpět