Divadelní prázdniny 2018

08 09 Divadelni prazdniny 2018 02Od 31.8. - 2.9. proběhne na nádvoří Panského domu ve Slavkově u Brna akce pod názvem Divadelní prázdniny.
V pátek 31.8. ve 20:30 odehrají členové Divadelního spolku ve Slavkově u Brna, hudebně-poetické představení podle děl světových dramatiků s písněmi skupiny Bokomara pod názvem Všechny lásky světa.
V sobotu 1.9. herečky a herci Divadelního spolku ve Slavkově u Brna zahrají divadelní veselohru Wiliama Shakespeara Sen noci svatojánské.
V neděli 2.9. budou představení věnována dětem.
V 16:00 odehraje hostující divadélko Dřeváček loutkovou pohádku Létající prase.
V 16:30 se můžete těšit na pohádku Potopený zvon od slavkovských ochotníků.

Více informací ZDE.

 

 

Hrůzostrašné prohlídky na zámku

08 Hrzostran

 V pátek 24.8. v časech 18:00, 19:00 a 20:00 proběhnou na zámku Slavkov - Austerlit v trase Historické sály a podzemí Hrůzostrašné prohlídky. Morticie Adamsová Vás provede svým sídlem s bohatou historií bolesti a utrpení. Mimo to se také seznámíte s dalšími zrůdnými obyvateli panství a možná budete i pozváni na upíří svatbu (jako zákusek?)…

Odvážné děti mohou mezi strašidla zapadnout svými vlastními kostýmy, které jsou srdečně vítány (avšak nejsou podmínkou). Prohlídka formou představení s kostýmy a maskami proběhne v části trasy Historické sály a podzemí. Délka je přibližně 50 minut a z důvodu omezené kapacity je nutná předchozí rezervace na tel. 544 227 548. Prohlídka je vhodná i pro odvážnější děti v doprovodu rodičů.

Těší se na Vás průvodci zámku.

Více informací ZDE.

 

 

Napoleonské hry 2018 v zámeckém parku

08 Napoleonské hry2

 
V sobotu 11.8. se uskuteční v zámeckém parku tradiční letní akce Napoleonské hry. Bohatý program bude pro všechny, pro rodiny, děti i milovníky historie. Čeká Vás nabitý program plný akce i dobové krásy. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky výcviku jezdectva, zakončené bitevní ukázkou. 
 
Více informací naleznete ZDE.
 
Plakát ke stažení ZDE.
 
Z důvodu konání Napoleonských her v zámeckém parku bude park pro veřejnost 11.8. uzavřen. Vstup do parku bude umožněn pouze s platnou vstupenkou, která se dá zakoupit na místě nebo v předprodeji. Vstup do zámku bude možný pouze přes nádvoří. Děkujeme za pochopení.

Omezení provozu o víkendu 27.7. - 29.7.

Z organizačních důvodu nebude přístupný Rubensův sál od pátku 27.7. do neděle 29.7. 2018.
V pátek dne 27.7. 2018 budou prohlídky v podzemí z technických důvodů pouze do 15:00. Tj. poslední prohlídka půjde na expozici Právo útrpné v 15:00.
V době konání Letního filmového festivalu 29.7. - 5.8. bude zámecký park pro veřejnost otevřen pouze do 19:00. 
 
 

Výstava Fyzika hrou aneb nebojte se fyziky

fyzika hrou

 
Od 24.7. do 9.12. 2018 bude otevřena v části bývalých koníren výstava Fyzika hrou, která přiblíží nejrůznější fyzikální jevy a je určena dětem i dospělým. K lepšímu pochopení pomohou technické hračky, jejichž autorem je učitel Vítězslav Prokop. Návštěvníci se díky nim například dozvědí, jak funguje magnetismus, co říká Ampérovo pravidlo pravé ruky nebo jak vzniká elektřina. Vše je prezentováno názornou a laikovi srozumitelnou formou. Některé z exponátů na první pohled popírají základní fyzikální zákony a návštěvník se musí zamyslet proč a jak fungují. A to je účel výstavy. Na exponáty je sahat dovoleno! 
 
Kdo přijde do konce prázdnin, do 31.8. včetně, a přinese letošní vysvědčení, kde bude mít jedničku z Fyziky, pak dostane vstup zdarma!
 
Více informací naleznete ZDE.