Svatomartinské slavnosti: jarmark, víno, svatý Martin i Václav Antonín Kounic

svatomartinské slavnosti 2019 09 11
Srdečně Vás zveme na Svatomartinské slavnosti, které se budou konat na nádvoří Zámku Slavkov – Austerlitz.

Bude zde probíhat jarmark s produkty od regionálních výrobců různých dobrot a delikates, které získaly ocenění ,,Regionální potravina“ a ,,Chuť Jižní Moravy“ (zabijačkové a masové speciality, kravské a kozí sýry, paštiky, perníčky, domácí koláče, pečivo, dárky atd.).
 
V 11.00 hodin přijede Svatý Martin s početnou koňskou družinou, která povozí vaše děti na nádvoří zámku.
Nebude chybět ochutnávka Svatomartinských a mladých vín.
Pro dobrou atmosféru bude provázet živá hudba ,,Pohledy“ z Brna. Celodenní živé divadlo v podání chasy ze Ždánic.
A hlavně se ten den vrátí na zámek Václav Antonín Kounic, který přivítá Svatého Martina a bude patronem celého sobotního programu.
 
V Zámecké restauraci Austerlitz se budou podávat pečené husy.

Prokažte odvahu 2.11. na Hrůzostrašných prohlídkách zámku a podzemí

11 Hrůzostrašné prohlídky
Prokažte odvahu a přijďte v sobotu 2. 11. 2019 na Zámek Slavkov – Austerlitz. V časech 18:00, 19:00 a 20:00 Vás Morticie Addamsová provede svým sídlem s bohatou historií bolesti a utrpení. Mimo to se také seznámíte s dalšími zrůdnými obyvateli panství a možná budete i pozváni na upíří svatbu (jako zákusek?)…
 
Odvážné děti mohou mezi strašidla zapadnout svými vlastními kostýmy, které jsou srdečně vítány (avšak nejsou podmínkou). Prohlídka formou představení s kostýmy a maskami proběhne v části trasy Historické sály a podzemí. Délka je přibližně 50 minut a z důvodu omezené kapacity je nutná předchozí rezervace na tel. 544 227 548. Prohlídka je vhodná i pro odvážnější děti v doprovodu rodičů.
 
Těší se na Vás průvodci zámku.
 
Více informací ZDE.

Expozice "Právo útrpné" otevřena do 28.10.

podzemprrijen
Oznamujeme, že Expozice Právo útrpné bude otevřená v roce 2019 od 1. května do 28. října. V říjnu ji můžete navštívit pouze o víkendech a ve sváteční pondělí 28.10. v časech 10:00 a 13:00.
 
Expozice o hrdelním právu ukazuje příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století.
Autentické pojetí výstavy podtrhuje prostředí, do něhož je instalována – díky ní ožilo rozsáhlé barokní zámecké podzemí. Historici zámku shromáždili informace nejen o vývoji a způsobech tortury, ale i konkrétní příběhy obviněných obyvatel Slavkovska, kteří zažili kruté postupy tehdejšího soudnictví.
 
Expozice představí nejen samotné mučící nástroje z dílny křenovského uměleckého kováře Oldřicha Bartoška, ale využívá i moderní audiovizuální techniku, která návštěvníka dokonale vtáhne do atmosféry doby.
Část expozice ukazuje, jak vězni pykali za své hříchy, jaké byly výslechové metody a jakými nástroji byly prováděny. K vidění je například pranýř, ke kterému byli připoutáni lidé, kteří se provinili mírnějším způsobem nebo vůz, na němž se převáželi vězni z městské šatlavy na popravčí vrch.

Zámecká jízda sv. Huberta přesunuta na 26.10.

71702750 2787107691308580 8525515361074806784 o
Oznamujeme, že Zámecká jízda sv. Huberta bude přesunuta z 12. října na 26. října, jelikož sobota 12.10. bude dnem vzpomínky na Karla Gotta.
Děkujeme všem za pochopení.
 
Vstup na akci bude zdarma.
 
Více informací o programu naleznete na facebookových stránkách Akce Acaballado a webu.

Nazdobte si vlastní dýni a navštivte strašidelné podzemí 13. října

10 zámecké dýnobraní
Přijďte se svými dětmi v neděli 13. října na nádvoří zámku Slavkov a nechejte je vyzkoušet vyřezávání, zdobení či malování dýní. 
 
Děti se již mohou těšit na výtvarné dílničky, malování na obličej, čaj ze Sonnentoru, dlabání dýní (dýně budou k zakoupení na nádvoří, cena činí 50 Kč za menší dýně, 100 Kč za velké dýně) i ochutnávku dýňových specialit. Od 15:00 budou odvážlivci  moci vstoupit do osvětleného podzemí zámku s vlastnoručně vydlabanou dýní. 
 
S sebou vlastní věci na dlabání.
 
Těšíme se na Vás!
 
KDY: 13. 10. 2019 13-16 hod.
KDE: nádvoří zámku Slavkov - Austerlitz
VSTUPNÉ: zdarma