VÝSTAVA: Kdo si hraje, nezlobí

08 Kdo si hrajeSe stavebnicí si v dětství hrál snad každý. Nyní se tato hravá interaktivní výstava českých stavebnic pro celou rodinu na nějakou dobu přesune i do prostorgalerie v přízemí na Zámku Slavkov – Austerlitz. Nebudou zde jen vystavené exponáty, ale můžete si i pohrát a stavět bez ohledu na Váš věk od 1. srpna do 17. září 2017. Těšit se můžete na hernu s více než tisíci díly stavebnic Seva, Seko, Disco, Blok a Mosaic z produkce české firmy Beneš a Lát. V interaktivní dílně si i rodiče jistě rádi zavzpomínají na své dětské časy a využijí možnost společně vytvořit originální stavbu. Vstupné 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě) na pokladně zámku.

VÝSTAVA: Francie jak ji neznáte - panenky v tradičních krojích a kostýmech Francie

08 Výstava Francie

Výstava je věnována všem, kteří mají rádi Francii, folklór, panenky, hezké lidové kroje a historické kostýmy. Nenechte si ujít tuto výstavu, panenky budou v České republice vystaveny POPRVÉ a to od 3. 8. do 25. 11. v OK galerii v prvním patře zámku ve Slavkově u Brna.

Francouzské panenky „SUVENÝR“ se začaly vyrábět po roce 1930, se zavedením placených dovolených a následným rozvojem cestovního ruchu. Jsou oblečené do autentických lidových krojů a historických kostýmů Francie. Výstava ukáže rozmanitost a krásu lidových krojů celé Francie, Pařížanky v kostýmech z doby „Belle Époque“ aj.

Vstupné je jako obvykle 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě). Těšíme se na Vaši návštěvu.

POZVÁNKA: Popelka na zámku – speciální pohádková prohlídka

08 Popelka

Zámek Slavkov – Austerlitz opět uvede oblíbenou pohádkovou prohlídku, která proběhne v neděli 20. 8. 2017. Pohádka o Popelce se odehraje na prohlídkové trase zámku a nejen děti s rodiči se tak mohou stát součástí tohoto krásného příběhu.
Délka této speciální kostýmované prohlídky je přibližně 45 minut. Začátek prohlídky je vždy v 13:30, 14:30 a 15:30 hod. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. 544 227 548.
Vlastní kostýmy dětí jsou vítány. Těšíme se na Vás!

OHLÉDNUTÍ: Sportovní den v zámeckém parku

sport den

Tanec, dobrá nálada, stín stromů v zámecké zahradě, zábava a aktivní odpočinek. To vše jsme si užili poslední červnové nedělní odpoledne. Za účasti taneční skupiny N-YOJ a Edity Šujanové nám dobrovolníci z neziskové organizace Brno for you představili méně i více obvyklé sporty, které si vyzkoušeli jak děti, tak i dospěláci. Pokud jste nedorazili, nezoufejte. Přijďte si sportovní vybavení půjčit individuálně. Za 20 Kč si na informačním centru ve Slavkově u Brna můžete vyzvednout například sety na badminton, kroket, pétanque, lukostřelbu, slackline, frisbee, finské kuželky nebo žonglovací pomůcky. Více informací o tom, jak půjčovna sportovního vybavení funguje, najdete na www.zamek-slavkov.cz v záložce návštěvník, zámecký park.

OHLÉDNUTÍ: Concentus Moraviae – tradiční festival, netradiční zážitek

ConcentusFestival moravských měst letos nabídl svým návštěvníkům opravdunevšední hudební program. Během dvou koncertů, které se ve Slavkově uskutečnily, mohli posluchači obdivovat nádhernou kombinaci tradičního pojetí barokní hudby s moderními prvky, ať už se jednalo o saxofon, jež doprovázel vokální kvarteto v kostele Vzkříšení Páně nebo lidové hudební nástroje kombinované se skladbami ze šlechtického dvora v Historickém sále na zámku ve Slavkově u Brna. Dvacátý druhý ročník věnovaný tématu lidského hlasu a zpěvu nám představil špičku české scény i umělce z Itálie, Maďarska či Polska. Už nyní se těšíme, čím nás překvapí v příštím roce.