header header header header header header
$("#s1").cycle({ fx: "fade", speed: 5000 });

Kalendář událostí 28. 08. 2015 | Zámek Slavkov - Austerlitz

logo Zámek Slavkov - Austerlitz

Přihlaste se k odběru newsletteru

Kalendář událostí 28. 08. 2015

08 2015
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Akce konané na Zámku Slavkov

Svět loutek a animovaných filmů Jana Karpaše

28. 05. 2015 – 30. 08. 2015

Srdečně Vás zveme do zámku na pohádkovou výstavu s názvem Svět loutek a animovaných filmů Jana Karpaše. Výstava je věnovaná výtvarníkovi, animátorovi a režisérovi Janu Karpašovi (8. 10. 1913 – 26. 5. 1984), který od roku 1947 působil v týmu Studia kresleného filmu nazvaného Bratři v triku a byl  jedním z nejbližších spolupracovníků Jiřího Trnky. Podílel se na realizaci většiny jeho loutkových filmů v Chourových domech a ve studiu v Bartolomějské ulici v Praze. Od r. 1955 rovněž samostatně režíroval osmnáct loutkových filmů a ploškových seriálů. Za tyto animované filmy získal řadu festivalových ocenění (Bergamo, Bukurešť, Annecy, Benátky, Gottwaldov, Brno). Spoluautorsky se podílel na Čs. expozicích na výstavách EXPO v Bruselu a Montrealu.

Dalším těžištěm jeho tvorby byla ilustrace dětských knih, krajinomalba a návrhy výprav ochotnických divadel. Pro Diafilm Olomouc ilustroval řadu pohádek pro nejmenší. Vznikly tak diapohádky pro rodinná promítání.

Na výstavě, která bude obsahovat dětskou dílnu a také projekci krátkých filmů a pohádek pro děti, návštěvníci dále uvidí např. obrazy, ilustrace, didaktické pomůcky, loutky, pracovní stůl a domácí divadlo J. Karpaše, improvizovanou filmovou scénu s kamerou nebo skříní na rekvizity.

Vernisáž výstavy, jejíž patronkou je režisérka a animátorka Vlasta Pospíšilová, se uskuteční ve čtvrtek 28. 5. 2015 v 17.00 hodin v salla terreně slavkovského zámku.   Výstava bude přístupná do 30. 8. 2015 souběžně s provozem zámku. Hlavními partnery výstavy jsou společnost Liko-s, a. s. a Spedos Vrata, a. s..
Prodejní výstava šperků Ireny Lochmanové a fotografií Věry Kohoutkové

11. 06. 2015 – 30. 08. 2015

Přijměte pozvání na Zámek Slavkov - Austerlitz do místnosti před kavárnou, kde bude od 11. června 2015 k vidění prodejní výstava šperků Ireny Lochmanové a výstava fotografií Věry Kohoutkové nazvaná Krása kolem nás.

Na společné výstavě návštěvníci uvidí nejenom rozličné šperky a ozdoby, korálky šité nebo na lanku, kolorované kovové přívěšky nebo organzové květiny, ale také nádherné fotografie z přírody, které autorka pořídila povětšinou ze Slavkova a okolí a z jejího rodiště - Pálavy.

Výstava potrvá do 30. 8. 2015 a je volně přístupná souběžně s provozem zámku.

Středověké podzemí

01. 07. 2015 – 31. 08. 2015

Stejně jako minulý rok nabízíme
oživené prohlídky podzemí, kde se můžete v horkých letních dnech příjemně ochladit. Ve sklepních prostorách zámku se dozvíte bližší informace o historii gotické komendy Řádu německých rytířů a provede Vás rytíř nebo řádová sestra. Součástí prohlídky bude také interaktivní ukázka rytířské zbroje.

Srdečně Váš zveme na Zámek Slavkov – Austerlitz a těšíme se na Vás!
Prohlídky s hvězdami červeného koberce

01. 08. 2015 – 31. 08. 2015
 

Marilyn Monroe, Marlene Dietrich nebo třeba Victoria Backham… Tyhle a mnoho dalších osobností mohou ztvárnit průvodci zámku Slavkov – Austerlitz v letošním srpnu. Na zámku se totiž chystají prohlídky s hvězdami červeného koberce!

Akce navazuje na minulé ročníky tzv. Vintage týdnů, kdy průvodci provázeli návštěvníky zámkem v dobově inspirovaných oděvech podle první poloviny 20. století. V letošním roce dostane akce trochu jiný nádech a kromě stylu Old Hollywood Glamour se můžete setkat také se současnou vizáží hvězd.

Klíčovým prvkem této akce jsou specificky stylizovaní průvodci, kteří dodají prohlídkám dotyk elegance a umocní vizuální zážitek z prohlídky. Návštěvníci se dozvědí tradičně všechny důležité informace z historie, ale navíc zjistí například to, kdy a v jakých snímcích stříbrného plátna zazářil náš zámek.

V rámci této srpnové akce bude ve vstupní hale zámku vytvořen také fotokoutek a budete se tak moci se svým průvodcem alias „filmovou hvězdou“ po prohlídce vyfotit (vlastním foťákem!). Ti z Vás, kteří pak svoji fotografii zveřejní na facebookových stránkách zámku, budou zařazeni do slosování o zajímavou cenu.

Na prohlídky jednotlivců není nutná rezervace. Poslední prohlídka začíná nejpozději hodinu před zavírací dobou zámku. Akce neprobíhá 15. 8. z důvodu konání Napoleonských her.

Pravidla fotosoutěže k prohlídkám ve stylu červeného koberce:

1)      Návštěvník se může v termínu 1. 8. – 31. 8. 2015 vyfotit s průvodcem (průvodkyní) po prohlídce ve fotokoutku (v salla terreně zámku) vlastním fotoaparátem. Pro zajištění plynulého průběhu prohlídky však nemusí průvodce souhlasit s focením okamžitě a může se s návštěvníkem dohodnout na pozdějším čase focení (zpravidla cca do 30 minut).

2)      Návštěvník vloží pořízenou fotografii na zeď facebookových stránek zámku (facebook.com, Zámek Slavkov – Austerlitz; přímý odkaz zde) čímž je zařazen do slosování a souhlasí s tím, aby byl zpětně kontaktován v případě jeho výhry.

3)      Po 31. 8. 2015 proběhne slosování všech, kteří se soutěže zúčastnili a vylosovaný výherce bude zkontaktován prostřednictvím facebookové zprávy (zároveň bude uveřejněn prostřednictvím facebookového statutu).

4)      Výherce obdrží cenu ve formě volného vstupu pro dvě osoby na oživenou prohlídku dle vlastního výběru (specifikováno níže) a dárkové předměty s logem zámku. Tuto výhru si výherce může vyzvednout pouze osobně na pokladně zámku v rámci otevírací doby zámku (viz zde).

5)      Pokud si výherce svoji výhru nevyzvedne do 22. 11. 2015 nebo nereaguje na zprávy týkající se vyzvednutí výhry, ztrácí svůj nárok na výhru.

6)      Volný vstup na oživenou prohlídku je možné uplatnit tímto způsobem:

1.       Návštěvník si vybere jedno z následujících představení – Šípková Růženka 4. 10. 2015, Hrůzostrašné prohlídky 30. 10. 2015, Sněhurka na zámku 22. 11. 2015

2.       Návštěvník provede telefonickou rezervaci nejpozději 1 týden před představením a to na konkrétní hodinu (časy vstupů budou uveřejněny na webu zámku nejpozději 1 týden před každou akcí zvlášť).

3.       Nejpozději 15 minut před představením se návštěvník dostaví na pokladnu zámku a vymění poukaz za vstupenku s konkrétním datem a časem vstupu. Tato vstupenka je již nevratná a platí pouze na konkrétní termín.

4.       Na volný vstup mají nárok dvě osoby bez ohledu na věk. Představení může navštívit i více osob, avšak od 3. osoby návštěvník vstupné doplácí v plné výši.

5.       V případě nedostavení se na představení, aniž by návštěvník rezervaci zrušil, volný vstup propadá. Rezervaci je možné zrušit nejpozději dvě hodiny před představením a následně uplatnit volný vstup na jiné představení.

6.       Volnou vstupenku je možné uplatnit pouze do konce sezóny 2015 na výše uvedená představení.

7.       Zámek Slavkov – Austerlitz si vyhrazuje právo na změnu uvedených termínů představení nebo na úplné zrušení představení. V tomto případě bude dohodnuta odpovídající náhrada.

8.       Natržený nebo jinak poškozený poukaz je neplatný.

9.       Poukaz není možné vyměnit za hotovost a nelze jej kombinovat s jinými trasami nebo akcemi než je uvedeno.

7)      Na výhru není možné uplatnit žádnou formu reklamace ani ji vyměnit za jiné zboží nebo hotovost.
Výstava panenek v háčkovaných šatech

18. 06. 2015 – 06. 09. 2015

Na období prázdnin jsme si pro návštěvníky připravili krásnou výstavu  panenek, která není určena jen pro děti, ale i pro všechny milovníky ručních prací a historie. Její autorky Simona Mecerodová a Kateřina Citová mají zálibu v háčkování a inspiraci často čerpají v knihách, v historických filmech nebo dle vlastní fantazie. Autorky starým a poškozeným panenkám pomáhají díky háčkování oprášit jejich duši, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu. Na výstavě uvidíte ukázky módy od antiky až po současnost nejen na panenkách, ale také na doplňcích a nábytku.

Vernisáž výstavy se uskuteční 18. 6. 2015 výjimečně už v 16.30 hodin v Rubensově sále slavkovského zámku. Výstava bude veřejnosti přístupná souběžně s provozem zámku Slavkov – Austerlitz do 6. 9. 2015.

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Rybí trofeje v zámeckých kazematech

07. 05. 2015 – 04. 10. 2015

III. mezinárodní výstava rybích trofejí navazuje na předchozí dva ročníky pořádané v Holešově. Na výstavě bude k vidění přes 300 exponátů z oblasti rybářství a rybolovu. Tahákem výstavy bude např. největší sumec ulovený na udici, který měřil 255 cm a vážil 93 kg, dále jedny z největších ulovených štik v České republice anebo vycpaný krokodýl měřící více než 3 metry.
Garantem a spolupořadatelem výstavy je Moravský rybářský svaz. Záštitu nad výstavou převzal starosta města Slavkov u Brna, pan Michal Boudný. V prostorách zámeckých kazematů bude výstava k vidění v termínu od 7. 5. do 4. 10. 2015. Více informací zde.
 
Jižní Morava
Online kamera