header header header header header
$("#s1").cycle({ fx: "fade", speed: 5000 });

Kalendář událostí 30. 07. 2014 | Zámek Slavkov - Austerlitz

logo Zámek Slavkov - Austerlitz

Přihlaste se k odběru newsletteru

Kalendář událostí 30. 07. 2014

07 2014
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Akce konané na Zámku Slavkov

YVES SAINT LAURENT (film - Kino Jas)

30. 07. 2014

30.7. středa - 19.30 hod.

YVES SAINT LAURENT
  (106 minut)

Plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. Toto je jeho příběh. Jako sedmnáctiletý odchází do Paříže a stává se spolupracovníkem Christiana Diora. Je považován za jednoho z nejlepších módních návrhářů své doby. V listopadu 1957 je ve věku pouhých 21 let požádán, aby dohlížel nad módním domem nedávno zesnulého Christiana Diora. Laurent se stává novým uměleckým ředitelem. Režie: Jalil Lespert. Hrají: Pierre Niney, Charlott Lebon, Laura Smet, Nikolai Kinski, Ruben Alves a další. Žánr: Drama/Životopisný.

Vstupné: 75 Kč
Přístupný od 12 let
Merkur - výstava děl z legendární stavebnice

22. 05. 2014 – 31. 07. 2014

Snad každý, když uslyší slovo MERKUR, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy, ale většina snad i na nejznámější českou hračku stejného názvu.

Legendární stavebnice Merkur se už přes 90 let vyrábí na stále stejném místě, v Polici nad Metují v Královehradeckém kraji. Tuto fenomenální hračku pro malé i velké prostřednictvím jedné části velké sbírky pana Jiřího Mládka budou mít možnost spatřit také návštěvníci zámku Slavkov – Austerlitz.

Pan Jiří Mládek propadl stavebnici Merkur před více než třiceti lety. Je nepochybně největším sběratelem této hračky u nás. Zabývá se historií stavebnic, sbírá staré i nové produkty, vytváří z plíšků a šroubků Merkura nové a nové konstrukce. Ty tvoří základ výstav, které putují po celé České republice.

Teší nás, že tuto jedinečnou výstavu budeme hostit i v prostorách zámku v termínu 22. 5. – 31. 7. 2014. Vernisáž za účasti sběratele se uskuteční ve čtvrtek 22. 5. 2014 v 17 hodin v salla terreně slavkovského zámku.

Srdečně Vás zveme na tuto bezpochyby krásnou výstavu, na které se nemusíte jen koukat, neboť součástí výstavy je herna, ve které si každý může vyzkoušet své konstruktérské schopnosti.
Antické léto

01. 07. 2014 – 31. 07. 2014

Přijďte si poslechnout zajímavé antické příběhy a prohlédnout nejen krásné malby s touto tématikou na Zámek Slavkov – Austerlitz. V červenci pro Vás připravujeme oživené prohlídky Historických sálů (nebo celého prvního patra zámku) zaměřené na antickou mytologii a provedou Vás průvodci v antickém kostýmu. Cena prohlídek zůstavá stejná podle stávajícího ceníku a nenavyšuje se.

Na červencové víkendy pro Vás navíc připravujeme komentované prohlídky zámeckého parku (vyjma 12. 7., kdy se v parku koná Bál princezen). Cena prohlídek je 60,- Kč pro dospělé, 50,- Kč pro seniory a 40,- Kč pro děti. Komentované prohlídky se budou konat pouze za příznivého počasí a zámecký park je i nadále veřejnosti volně přístupný.  

Láká Vás tajemná doba středověku? Chcete se v horkých letních dnech ochladit? Navštivte také zámecké podzemí. Ve sklepních prostorách zámku se dozvíte bližší informace o historii gotické komendy Řádu německých rytířů a provede Vás rytíř nebo markytánka. Součástí prohlídky bude také interaktivní ukázka rytířské zbroje.
Výstava výtvarného oboru ZUŠ Fr. France

15. 05. 2014 – 31. 08. 2014
ZUŠ Františka France pro tento rok připravila výstavu děl svých žáků, které budou vystaveny v podzemí Zámku Slavkov - Austerlitz. Podzemní prostory byly vybrány pro své unikátní dispozice, které umožňují velmi svébytnou instalaci exponátů. Téma výstavy Pod hladinou naznačuje, že vystavená díla se budou zabývat mořskou a vodní tematikou, bude vytvořena iluze podvodního prostoru.
Ozdoby těla i duše - prodejní výstava šperků a kreseb

12. 06. 2014 – 31. 08. 2014

Přijměte pozvání na zámek Slavkov - Austerlitz do místnosti před kavárnou, kde bude od 12. června 2014 k vidění prodejní výstava šperků Ireny Lochmanové a výstava kreseb Evy Pěchoučkové.

Na společné výstavě návštěvníci uvidí nejenom rozličné šperky a ozdoby, korálky šité nebo na lanku, kolorované kovové přívěšky nebo organzové květiny, ale také kresby, povětšinou ornamentální výjevy duchovních bytůstek, které nám připomínají, že lidskost je ten nejkrásnější, nejryzejší a nejskvostnější šperk.   

Výstava potrvá do 31. 8. 2014 a je volně přístupná souběžně s provozem zámku Slavkov – Austerlitz.

 
Prodejní výstava keramiky a kovových soch

05. 06. 2014 – 14. 09. 2014

Srdečně Vás zveme na Zámek Slavkov – Austerlitz na krásnou letní výstavu keramiky Martiny Mirošové a kovových soch Davida Smělíka.

Vernisáž společné výstavy proběhne ve čtvrtek 5. 6. 2014 v 17 hodin v Historickém sále slavkovského zámku za účasti autorů.

David Smělík je mladý umělec, který si od dětství hrál v keramické dílně s hlínou, a proto se přihlásil na střední odbornou školu v Luhačovicích obor uměleckořemeslné zpracování keramiky a kamene. Ve studiu pak pokračoval na vyšší odborné škole umění ve Zlíně v oboru sochařská tvorba. Zde se mu do rukou dostaly různé materiály - hlína, sádra, laminát, kámen, dřevo a různé kovy a právě ty mu učarovaly. Na výstavě uvidíte například kovovou sochu kudlanky, antilopy nebo vosy.

Pro Martinu Mirošovou je keramika velikou vášní už od dětství, kdy ji bavilo cokoli tvořit, a hlavně když to bylo z hlíny. Každý má jiný způsob sebevyjadřování, někdo hudbou, verši, kresbou a Martina Mirošová si zvolila hlínu, pro někoho beztvarou hmotu, která je pro ni, jak tvrdí, láskou, radostí, svobodou a tvořivostí. Ve své soukromé keramické dílně v Hodoníně nejen tvoří, ale učí děti z hlíny vyrábět pohádkové bytosti a pro mnohé dospělé se pak její dílna stává místem odpočinku.

Výstava je prodejní a bude k vidění do 14. 9. 2014 souběžně s provozem zámku.
Dietrich Klinge - výstava německého sochaře

13. 07. 2014 – 30. 09. 2014
Dietrich Klinge je jméno, které není uměleckému světu neznámé. Německý sochař, jehož díla plní galerie a výstavní síně celé západní Evropy, bude vystavovat svá díla na nádvoří zámku Slavkov – Austerlitz mezi dny 13. 7. – 30. 9. 2014. Jeho rozměrné figurální skulptury v letních měsících zaplní nádvoří zámku a tematicky jej vhodně doplní. Vznikne tak působivá paralela mezi barokním a současným uměním, která naši dobu sblíží s dobami dávno minulými a návštěvníkům zámku tak nabídne další z mnoha pohledů na historii a kulturu tohoto místa.
 
Jedním z moderních trendů dneška je oživování veřejného prostoru pomocí soch či uměleckých instalací. Sochy jsou instalovány do ulic měst či do historických objektů, ukazují lidem prostor ve zcela jiném světle a nutí k zamyšlení. Slavkovský zámek se touto výstavou přibližuje právě těmto moderním trendům.
 
Vernisáž se uskuteční dne 13. 7. 2014 v 15.00 hodin, výstava však bude nainstalována a ke zhlédnutí již od začátku července.
 
Výstava soch na nádvoří bude samozřejmě volně přístupná, a my budeme rádi, pokud si ji například při procházce do zámeckého parku přijdete prohlédnout.Vojenská tradice Lichtenštejnů a knížecí garda

27. 03. 2014 – 07. 12. 2014
Lichtenštejnové patřili mezi nejvýznamnější evropské šlechtické rody, žijící mimo jiné na jižní Moravě. Jejich panství zahrnovalo rozsáhlé statky, včetně známých zámků v Lednici, Valticích, či Bučovicích. Projekt „Po stopách Lichtenštejnů na Jižní Moravě a Dolním Rakousku“ formou výstav a společenských akcí na jihomoravských zámcích přibližuje historii tohoto významného rodu.

Jedna z cyklu výstav se také uskuteční na zámku Slavkov – Austerlitz. Především formou informačních panelů a originálních exponátů návštěvníkům přiblíží historii a význam rodu Lichtenštejnů. Budou prezentováni jejich významní představitelé, milníky historie jejich rodu, ale také vojenská činnost.

Výstava bude zahájena dne 27. března 2014 v 16.00 hodin na vernisáži při slavnostním zahájení sezony na zámku společně s výstavou obrazů Ivy Hüttnerové.
Jižní Morava
Online kamera