header header header header
$("#s1").cycle({ fx: "fade", speed: 5000 });

Program Kina Jas | Zámek Slavkov - Austerlitz

logo Zámek Slavkov - Austerlitz

Přihlaste se k odběru newsletteru

Program Kina Jas


Kino JAS na Facebooku. Sledujte nás zde
 

 

 Program kina JAS v měsíci březen 2016:

20.3.2016, sobota 19:30 hod.

Vynález zkázy

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa.

Digitálně restaurovaná verze filmu Karla Zemana, kterým dobyl Hollywood a nezapomenutelně se zapsal nejen do dějin Československé, ale i světové kinematografie.

Režie: Karel Zeman. Hrají: Arnošt Navrátil, Lubor Tokoš, František Šlégr, Miloslav Holub. Žánr: dobrodružný/sci-fi

81 minut, mládeži přístupný, vstupné: 80 Kč

 

 

21.3.2016, neděle 19:30 hod.

Sedmý syn

Rytíř John Gregory byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic. Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi, se kterým se společně vydává na pouť proti Královně čarodějnic.

Režie: Sergej Bodrov. Hrají: Ben Barnes, Jeff Bridges, Julianne Moore, Kit Harington. Žánr: fantasy/dobrodružný

103 minut, mládeži přístupný, vstupné: 75 Kč

 

 

27.3.2016, neděle 19:30 hod.

Everest

Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall a Scott Fischer nic nepodceňují a jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější: „Dokážeme přežít?"

Režie: Baltasar Kormákur. Hrají: Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes, Sam Worthington, Keira Knightley. Žánr: dobrodružný

121 minut, přístupný od 12 let, vstupné: 80 Kč

 

Program kina JAS v měsíci duben 2016:

sobota 2. 4. 2016, 19:30 hod.

Zbrusu nový zákon

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let?

Režie: Jaco van Dormael. Hrají: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve. Žánr: Komedie

115 minut, mládeži přístupný, vstupné 75 Kč

 

neděle 3. 4. 2016, 16:30 hod.

Harry Potter a Kámen mudrců

Celý příběh Kamene Mudrců se točí kolem sirotka Harryho Pottera. Tomu krátce po narození zahynou za neobvyklých událostí oba rodiče, a Harry proto musí vyrůstat v rodině strýce Vernona a tety Petunie, kteří mu neustále dávají najevo, že místo kde bydlí, není domov. O to větší překvapení ho čeká, když mu v den jeho jedenáctých narozenin přijde dopis, který je předzvěstí změny v jeho dosavadním životě...

Režie: Chris Columbus. Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson. Žánr: Rodinný / Fantasy

152 minut, mládeži přístupný, vstupné 50 Kč

FILM JE DOPROVODNOU AKCÍ PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY NA SLAVKOVSKÉM ZÁMKU –
„MUDLŮM VSTUP POVOLEN“

 

středa 6. 4. 2016, 19:30 hod.

Girl power

Girl Power je dokumentární film o ženách, které zasvětily své životy graffiti, i když této subkultuře naprosto dominují muži. Dokument je založen na silném osobním autobiografickém příběhu pražské writerky Sany, která ho natáčela po celém světě více sedm let. Zároveň nás seznámí s ženskými writerkami z patnácti měst světa. Fascinující cestopis přichází s novým pohledem na fenomén, který je širokou veřejností často chápán jako vandalismus, ale lze ho vnímat i jako životní cestu.

Režie: Sany, Jan Zajíček. Hrají: Sany. Žánr: Dokumentární

94 minut, mládeži přístupný, vstupné 70 Kč

 

sobota 9. 4. 2016, 19:30 hod.

Zkáza krásou

Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň. Mladá a atraktivní dívka se rychle stala největší československou filmovou hvězdou a dokázala si podmanit i nejobávanější muže své doby. Dokumentaristka Helena Třeštíková se s Baarovou setkala v jejím zahraničním exilu. Na sklonku hereččina života natočila otevřenou zpověď kdysi milované a následně zatracované hvězdy na pozadí unikátních materiálů z několika evropských filmových archivů i ukázek slavných rolí Lídy Baarové. Příběh o sebedestruktivní lovestory a současně ukazuje mimořádně upřímný portrét ženy, jíž na vrcholu kariéry ležel svět u nohou.

Režie: Helena Třeštíková, Jakub Hejna. Žánr: Dokumentární

90 minut, mládeži přístupný, vstupné 70 Kč

 

neděle 10. 4. 2016, 16:30 hod.

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku. A to i přes varování domácího skřítka Dobbyho, podle kterého mu v čarodějné škole hrozí smrt. Harry nedbá nářků skřítka působícího víc škody než užitku, ale potom se skutečně začnou dít podivné věci…Co s tím má společného Tajemná komnata? Stojí za spiknutím opět Voldemort? Kdo je Zmijozelův dědic?

Režie: Chris Columbus. Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson. Žánr: Rodinný / Fantasy

161 minut, mládeži přístupný, vstupné 50 Kč

FILM JE DOPROVODNOU AKCÍ PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY NA SLAVKOVSKÉM ZÁMKU –
„MUDLŮM VSTUP POVOLEN“

 

 

středa 13. 4. 2016, 19:30 hod.

Ex machina

Caleb měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana. V okamžiku, kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr, ve kterém se seznámí s Avou, která je ve skutečnosti technologickým experimentem, jehož součástí se právě stal i Caleb, kterému se však role pokusného morčete začne zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno.

Snímek oceněný Oscarem za vizuální efekty.

Režie: Alex Garland. Hrají: Domhnall Gleeson, Alicia Vikander, Oscar Isaac. Žánr: Mysteriózní / Sci-Fi

108 minut, přístupný od 15 let, vstupné 80 Kč

 

sobota 16. 4. 2016, 19:30 hod.

Gangster Ka: Afričan

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky.

Režie: Jan Pachl. Hrají: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Filip Čapka. Žánr: Krimi / Drama

100 minut, přístupný od 12 let, vstupné 80 Kč

 

neděle 17. 4. 2016, 16:30 hod.

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Třináctiletý Harry Potter po nepovedené oslavě a nevyvedeném kouzlu uteče záchranným autobusem do hospody Děravý kotel. Zde se setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě za jeho provinění nepotrestá. Je to proto, že z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný čaroděj Sirius Black, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt. Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho…

Režie: Alfonso Cuarón. Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson. Žánr: Rodinný / Fantasy

141 minut, mládeži přístupný, vstupné 50 Kč

FILM JE DOPROVODNOU AKCÍ PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY NA SLAVKOVSKÉM ZÁMKU –
„MUDLŮM VSTUP POVOLEN“

 

 

středa 20. 4. 2016, 19:30 hod.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala, Finnicka a Peety, povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her.

Režie: Francis Lawrence. Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth. Žánr: Dobrodružný / Sci-Fi

135 minut, přístupný od 12 let, vstupné 80 Kč

 

sobota 23. 4. 2016, 19:30 hod.

Ztraceni v Mnichově

Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

Mimořádně úspěšný film oceněný dvěma Českými lvy a třemi cenami České filmové kritiky.

Režie: Petr Zelenka. Hrají: Martin Myšička, Jana Plodková, Tomáš Bambušek, Marek Taclík, Jitka Schneiderová. Žánr: Komedie / Drama

105 minut, mládeži přístupný, vstupné 80 Kč

 

neděle 24. 4. 2016, 16:30 hod.

Hodný dinosaurus

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů.

Režie: Peter Sohn. Žánr: Animovaný

101 minut, mládeži přístupný, vstupné 65 Kč

 

středa 27. 4. 2016, 19:30 hod.

Skautův průvodce zombie apokalypsou

Tři skauti a dlouholetí přátelé spojují své síly s drsnou servírkou, aby se stali tím nejnepravděpodobnějším týmem hrdinů. Když jejich město zpustoší invaze oživlých mrtvol, je na čase složit toho nejdůležitějšího bobříka ze všech a pomocí skautských dovedností zachránit lidstvo před zombie zkázou.

Režie: Christopher Landon. Hrají: Tye Sheridan, Sarah Dumont, Halston Sage. Žánr: Komedie / Horor

93 minut, mládeži přístupný, vstupné 75 Kč

 

sobota 30. 4. 2016, 19:30 hod.

Spectre

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Režie: Sam Mendes. Hrají: Daniel Craig, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes. Žánr: Akční / Dobrodružný

150 minut, přístupný od 15 let, vstupné 75 Kč


Jižní Morava
Online kamera