PARKOVÁNÍ

Parkovací místa, vyhrazená pro handicapované, se nachází pod zámkem poblíž Informačního centra. Z Palackého náměstí, centra města Slavkov u Brna, odbočíte k zámku na jednosměrnou ulici Fügnerova. Projedete kolem parkoviště, které se náchází v těstné blízkosti Informačního centra a po pár metrech uvidíte plochu vyhrazenou pro handicapované - viz fotogalerie níže. Jedná se o nejbližší možné parkování. 

   

PŘÍSTUP DO ZÁMKU

Od letošního roku je možná návštěva hlavní prohlídkové trasy Historické sály a kratší trasy Historické salonky díky novému výtahu, jenž se nachází v severním křídle zámku (při pohledu z nádvoří se jedná o pravou část zámku).

Přístup na prohlídku je tedy umožněn osobám s omezenou schopností pohybu, které mohou využít výtah za asistence pracovníka zámku. Návštěvník se může dopředu nahlásit telefonicky nebo e-mailem, případně může zkontaktovat pokladnu v den své návštěvy (telefonický kontakt je uveden u přístupu k výtahu v severním křídle zámku na nádvoří, jedná se o číslo (+420) 544 227 548). Bez asistence není možné výtah využít.

Výtah není určen pro přepravu dětských kočárků, kterým nadále není umožněn přístup na prohlídku. Kočárky je možné případně ponechat na místě dle pokynů pokladny zámku.

Výtah cedulka