Kalendář událostí

Veteranfest

Veteranfest

Baner Veteranfest

Více než tisícovka historických auto-moto veteránů letos se již po sedmnácté sjede do zámeckého  parku ve Slavkově u Brna. Poslední červnovou sobotu - 30. června 2018 - se zde po roční odmlce koná největší tuzemský sraz historických vozidel. Koncept setkání zůstává podobný, jako tomu byli návštěvníci zvyklí předchozích čtyřiadvacet let. Jedinou podmínkou registrace dopravního prostředku je jeho "stáří" minimálně třiceti let. Novinkou je hlavně změna názvu a organizátora. Veteranfest organizuje Zámek Slavkov - Austerlitz ve spolupráci s odbornými kluby.
 
Veteranfest se letos bude ještě více stylizovat do atmosféry první republiky. "Připomenutí sto let od založení našeho státu se samozřejmě logicky nabízí, jednou z největších ozdob setkání budou totiž vozy pamatující i tuto dobu. Návštěvníci pak v doprovodném programu zažijí stylovou tančírnu, přehlídku dobové módy či tematický fotokoutek. Prvorepublikový šmrnc bude mít i jarmark
s občerstvením,“ přiblížila ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická. Sraz letos nabídne ještě více vyžití pro nejmenší návštěvníky. V jižní části parku přibude i dětská zóna plná atrakcí a stylových dílen. Součástí Veteranfestu bude i burza náhradních dílů a historických předmětů.
 
Organizátoři upozorňují na dopravní uzavírky, které ovlivní plynulý nájezd vozidel do areálu zámku. Silnice I/50 ze směru od Brna
a Uherského Hradiště je částečně uzavřená a očekávají tak vznik kolon. 
"Návštěvníkům a vystavovatelům doporučujeme využívat i dálniční exit 216 Rousínov. Přijedou tak do Slavkova z východní části, odkud se pak pohodlněji dostanou do parku. Pro návštěvníky však bude nejpohodlnější veřejná doprava. Ti, kteří na pokladně předloží aktuální jízdenku, se můžou těšit na dárek od Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje," uvedla ředitelka Eva Oubělická. 
 
Základní vstupné na akci činí 140 korun, snížené vstupné pro seniory, děti od 10 let a studenty je 100 korun. Rodinná vstupenka vyjde na 400 korun.

Oficiální zahájení akce a otevření pokladen od 9:00
Registrace vozidel 6:00 – 11:00
Vjezd prodejců burzy, občerstvení a dětských atrakcí v 5:00
 
Podrobné informace naleznete na stránkách www.veteranfest.cz 
 
KDY: 30. 6. 2018
KDE: zámecký park Slavkov - Austerlitz
VSTUPNÉ: dospělí 140 Kč
                 děti nad 10 let, studenti, senioři, ZTP 100 Kč
                 rodinné vstupné 400 Kč
 
Podívejte se na video z Veteranfestu 2018. 
 
06 Veteranfest 1
06 Veteranfest FAQ 1

Zpět