Kalendář událostí

Koncert Esther Yoo a Czech Virtuosi

Baner Esther Yoo

Esther Yoo (*11.6.1994), narozená korejským rodičům v USA, si získala mezinárodní pozornost už jako šestnáctiletá (2010), a to jako historicky nejmladší vítězka proslulé helsinské Sibeliovy soutěže, která se koná jednou za pět let; už předtím však, v roce 2006, zvítězila v juniorské sekci poznaňské Wieniawského soutěže a získala Cenu Evropské unie pro mládež za hudbu;  v roce 2012 potvrdila svůj triumf vítězstvím v bruselské Soutěži královny Alžběty. Je žákyní Any Čumačenkové na Vysoké škole pro hudbu a divadlo v Mnichově a Augustina Dumaye v diplomovém programu Kapely královny Alžběty v Bruselu. Předtím studovala u Zachara Brona, Leonida Kerbela a Berenta Korfkera. S orchestrem vystoupila poprvé jako osmiletá, dnes hraje se špičkovými filharmoniemi po celém světě, spolupracujíc s dirigenty nejzvučnějších jmen, trvale však s orchestrem Czech Virtuosi. V září provede recitál na mezinárodním festivalu Dvořákova Praha.
Hraje na stradivárky Kníže Obolenskij (Prince Obolensky) z roku 1704, které jí byly laskavě zapůjčeny soukromým sběratelem.

Koncertovala na zámku Slavkov - Austerlitz již začátkem letošního roku a koncert byl vyprodaný! Nenechte si ho ujít ani nyní!

KDY: 10.9.2018 od 19:00
KDE: Zámek Slavkov - Austerlitz, Historický sál
VSTUPNÉ: 170 Kč dospělý
                 130 Kč děti, senioři, studenti, ZTP
 
Vstupenky zakoupíte v informačním centru pod zámkem nebo jako eVstupenky v předprodeji, kde si je můžete také ihned zarezervovat.
Fotka uživatele Zámek Slavkov - Austerlitz.

 

Zpět