Kalendář událostí

Slavnostní zahájení sezóny na zámku 2019
 
3 19 zahajeni sezony
 
Zámek Slavkov – Austerlitz otevře své brány 21. března. Letošní sezona bude ve znamení kulatého výročí císaře Napoleona, koncertů tuzemských i světových hvězd i tradičních akcí. Zámek opět nabídne návštěvníkům zážitky pro rodiny s dětmi, seniory i milovníky historie. Sezona odstartuje hravou výstavou Fenomén Merkur zaměřenou nejen na technicky zvídavé děti.
 
Historický sál při zahájení ozdobí empírové šaty z dílny Annemarie Kubišové. Po sezonu pak budou umístěny v prohlídkové trase. Připomenou tak dobu, kdy se před 250 lety narodil Napoleon Bonaparte.
 
Slavnostní otevření sezony se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16 hodin v Historickém sále.
 
Žáci Základní umělecké školy F. France svým hudebním doprovodem připomenou tvorbu šestnáctinásobného nositele cen Grammy Stinga, který 12. července vystoupí v zámeckém parku.
 
Návštěvníci pak budou pozváni do prohlídkových tras zámku. Sály a komnaty ožijí příběhy šlechticů a měšťanů – resp. herců z historického divadla Exulis. „Atraktivními scénkami se přeneseme do doby, kdy se v korsickém Ajacciu narodil Napoleon Bonaparte,“ Zámek Slavkov si v letošní sezoně připomene 250 let od narození Napoleona přiblížila ředitelka zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická. První den sezony však nebude pouze o vzpomínání na historii.
 
Ve vstupní hale zámku se díky Martinovi Stupňákovi můžete podívat do světa techniky. Součástí vernisáže Fenomén Merkur bude i vystoupení robotických modelů sestavených z této stavebnice.
 
Slavnostní otevření zámku bude také příležitostí pro vyhlášení třetího ročníku literární soutěže pro děti základních škol. Letos děti z prvního stupně vymýšlely příběh na téma „Tajemství Napoleona a Josefíny“, starší žáci pak dostali za úkol přemýšlet nad „Tajemstvím Šibeničního vrhu“. „Je až dojemné, jak úžasné příběhy děti vymyslí. Některé z nich nás v uplynulých letech inspirovaly k oživení prohlídkových tras. Pro příští rok zvažujeme, že soutěž rozšíříme o výtvarnou část.
 
Výsledky literární soutěže a výherní práce:
 
 
Tajemstv Napoleona a Josefny Iktg Tajemstv ibeninho vrchu II ktg
 
Zámek bude otevřený až do 8. prosince. 
 
Video k zahájení sezony naleznete ZDE.
 
Kompletní přehled akcí v roce 2019 ve Slavkově najdete ZDE.
 

KDY: 21. 3. 2019 v 16:00

KDE: Zámek Slavkov - Austerlitz, Historický sál

VSTUPNÉ: dobrovolné

03 19 Zahajeni sezony 2019

 

 
 
 

Zpět