Slavkovský zámek ve filmu

Největší barokní památka na Moravě se stala už několikrát kulisou pro slavné české i evropské filmy.

zdroj: ČSFD

Dívka v modrém

Zámek Slavkov je například místem, kde se v roce 1934 objevila Lída Baarová v roli Dívky v modrém. Jen málokdo však pozná, že zámek obrostlý břečťanem je právě slavkovský skvost.

Červený bedrník

S chapadly francouzské revoluce bojuje sir Percy, přezdívaný Červený bedrník. Tajně zachraňuje nevinné zpod gilotiny a odváží je do bezpečí. Dějištěm jedné z dramatických scén seriálové adaptace slavného příběhu se stal i zámek ve Slavkově u Brna. Rozsáhlé barokní sídlo v seriálu vzplálo a markýz de Rochambeau s dcerou se z jeho zdí zachránili jen tak tak.
Tato scéna Zámku Slavkov připomíná i smutnou minulost. Památka totiž skutečně na konci 19. století vyhořela a požáru padla za oběť podstatná část zdejší sbírky vzácných obrazů.

Napoleon

Zámek Slavkov – Austerlitz nechybí ani v nejnovějším čtyřdílném televizním filmu Napoleon. Přestože záběry z triumfální bitvy francouzského císaře se natáčely na jiných polích, než slavkovských, zámek posloužil jako kulisa hned v prvním díle. 

Tři mušketýři

Zámek Slavkov se objevil i v nejnovější adaptaci románu Alexandra Dumase Tři mušketýři. Pohled na průčelí se objevil hned na začátku čtvrté epizody při návštěvě vévody ze Savoj.

Modelář

V dramatu Modelář se Zámek Slavkov objevuje, jako místo konání futuristické módní přehlídky.