slavkovské bojiste

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Poznejte místo, kde bojovalo téměř 200 tisíc mužů v Bitvě tří císařů. Pochopte, proč Napoleona fascinovala pole kolem Slavkova a ta se tak stala svědkem největší a nejkrvavější bitvy v dějinách Evropy. Program je primárně určený pro větší skupiny osob s vlastním dopravním prostředkem (autobusem).
Unikátní poznávací okruh po bojišti slavné bitvy tří císařů u Slavkova. Poznejte s námi místa, kde se v roce 1805 psala historie!
Tento jedinečný poznávací okruh můžete absolvovat již od 160 Kč na osobu.

Mapa slavkovského bojiště

 bojiště mapa s ozn

Na mapě najdete zastávky našeho zážitkového okruhu pod těmito čísly
• 1 - Santon - opěrný bod francouzského levého křídla
• 2 - Žuráň - Napoleonovo velitelské stanoviště
• 3 - Mohyla míru - klíčové místo bojiště, památník
• 4 - Zámek Slavkov - Austerlitz - místo podepsání příměří po bitvě

 
 

ZÁKLADNÍ PROGRAM PROHLÍDKY

Prohlídka slavkovského bojiště s odborným výkladem fundovaného průvodce Zámku Slavkov - Austerlitz. Podíváte se na nejdůležitější místa, na kterých se rozhodovala Bitva tří císařů. Projdete se v místech velitelského stanoviště francouzského císaře Napoleona I. Bonaparte, po kopci Žuráň; po návrší Santon, které bylo stanovištěm dělostřeleckého pluku francouzské armády, navštívíte Zámek Slavkov – Austerlitz, kde bylo po bitvě podepsáno příměří mezi Francií a Rakouskem a případně památník Mohyla míru s jeho multimediální expozicí.Slavkov1
Slavkov45
Slavkov47
Slavkov5
 

ZÁMEK SLAVKOV - AUSTERLITZ

V rámci exkurze po slavkovském bojišti navštívíte také prohlídkovou trasu Historické sály. V případě zájmu můžete prohlídku zaměnit za expozici Austerlitz nebo za příplatek navštívit oboje.

Historické sály - trasa představuje návštěvníkům reprezentativní prostory zámku s bohatou freskovou a štukovou výzdobou, dobovým mobiliářem a částí v minulosti proslulé obrazové sbírky šlechtického rodu Kouniců. Provede je Sálem předků s portréty nejvýznamnějších majitelů zámku a balkonem, který proslavil Napoleon. Projdete místností, kde Napoleon přespal a v neposlední řadě Historickým sálem, kde bylo sjednáno příměří po bitvě ve Slavkově u Brna. Prohlídka vrcholí návštěvou kaple sv. Kříže s monumentálním dřevěným oltářem a iluzivní výmalbou.

Austerlitz - malé město velkých dějin

multimediální expozice seznamující návštěvníky s městem Slavkov u Brna a slavnou Bitvou tří císařů, která se odehrála v jeho blízkosti. K vidění jsou unikátní historické artefakty, ale i televize s ukázkovými videi či s plastickým modelem s projekcí bitvy. Součástí výstavy je i rozsáhlé diorama s poutavým scénickým provedením a videoprojekcí. Nechybí ani interaktivní část, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet nabíjení zbraní či vojenské klobouky a torny.

 
 
IMG 7194
IMG 7207
IMG 7238
IMG 7263
IMG 7398
IMG 7289

CENÍK

Program je v prvé řadě koncipován pro organizované skupiny (zájezdy) s vlastním autobusem. Cena je tedy kalkulována pro skupiny od 40 osob (v případě požadavku na více průvodců, na každého cca 40 – 45 osob). Pro menší počet osob se cena stanovuje individuálně. Výklad průvodce je možný nejen v češtině, ale za příplatek také v angličtině a dle aktuálních možností i němčině, francouzštině a ruštině.
Cena zahrnuje služby průvodce během celého okruhu a vstupné na Zámek Slavkov - Austerlitz pro trasu Historické sály nebo expozici Austerlitz - malé město velkých dějin.

160 Kč / dospělý; 100 Kč / dítě v české verzi
320 Kč / dospělý; 200 Kč / dítě v cizojazyčné verzi

 

Bitva
IMG 3577
IMG 4463
IMG 4495

Cena nezahrnuje vstupné do památníku Mohyla míru a dopravu po bojišti (je nutné mít vlastní dopravní prostředek s místem pro průvodce).
V případě zájmu můžeme přiobjednat také prohlídku multimediální expozice na Mohyle míru za 86,- Kč / os. (v příp. cizojazyčného výkladu + 20,- Kč / os.)

Časová náročnost exkurze včetně prohlídky zámku je přibližně 2,5 hod. Čas je pouze orientační a závisí na aktuální situaci, dopravě apod. S prohlídkou expozice na Mohyle míru je program cca o hodinu delší.

Dále můžeme skupinám v rámci exkurze nabídnout

- Doprovodný program s vojáky v rozsahu, který si zvolíte* již od 250,- Kč / os.
- Obědové menu v Zámecké restauraci
- Wellcome drink

* Doprovodný program zajišťuje divadelní a kaskadérská společnost Štvanci. Nejkratší varianta v délce cca 20 – 30 minut zahrnuje ukázku šermu, představení vojsk a zbraní i možnost vyzkoušet si střelbu z palných zbraní. Větší rozsah doprovodného programu je možné dohodnout individuálně na základě Vašich požadavků nebo dle rozpočtu.

Pro dotazy a objednávky kontaktujte Davida Kučeru kucera@zamek-slavkov.cz 

Kontakt zde