Historické sály

Prohlídka zahrnuje nejstarší (západní) křídlo zámku, zdobené nástropními freskami, jež namaloval italský malíř Andreas Lanzani, a část křídla jižního. Uvidíte mimo jiné Sál předků (bývalou jídelnu Kouniců, odkud je vidět na „Napoleonův balkon“), Historický sál (kde bylo podepsáno příměří po bitvě u Slavkova) a zámeckou kapli.

délka 50 min.

max. 45 osob

březen–prosinec

 

Historické salonky

Prohlídka prochází většinou menšími místnostmi, které jsou vybavené stylově od renesance po empír, navíc s Lovecko-vojenským salonkem, knihovnou a Divadelním sálem. Návštěvníci se tak ve výkladu dozví něco o každém z těchto historických období – co jej charakterizuje, jaké byly zvyklosti a móda u šlechty.

Výklad průvodce je v českém jazyce, pro zahraniční návštěvníky jsou k zapůjčení texty v jazycích anglickém, německém, francouzském, ruském, polském a italském.

délka 30 min.

max. 30 osob

březen–květen / říjen–prosinec

O víkendech v červnu a září a v době letních prázdnin (červenec a srpen) je tato trasa uzavřena.

 

Ve vybraných termínech nebo organizovaným skupinám na objednávku nabízí zámek Slavkov – Austerlitz řadu dalších speciálních prohlídek.
Oblíbené jsou například kostýmované prohlídky s příběhy nebo zpřístupnění neobvyklých prostor jako depozitáře nebo půda.

Více informací

+420 513 034 156