Rokokové zahradní slavnosti knížete Kounice

3. 7. – 4. 7. 2021

Zámecký park

 

Přijďte se ponořit do atmosféry osmnáctého století a prožijte příjemný víkend ve společnosti vznešených dam a panstva. Volné uskupení civilních re-enactorů „Le Salon des Modes d´autrefois“, který se zabývá historickou módou a věrně se drží dobových technik i co nejvěrnějších materiálů při své tvorbě, pro Vás ve spolupráci s námi připravilo krásný program.

V sobotu si můžete v dopoledních hodinách nakoupit na farmářských trzích regionální potraviny, poté se podívat na komentovanou ukázku dámské toalety, kde Vám paní Hana Polášková představí vlastní výrobky líčidel dle dobových receptur a jejich použití i jednotlivé vrstvy dámské garderoby. Následně Vás očekává komentovaná přehlídka rokokových oděvů, a to jak dámských, tak i pánských nebo dětských. Po zbytek odpoledne se pak můžete připojit k pikniku mezi dobově upravené aktéry.

V neděli se přesuneme k čínskému altánu, kde poobědváme opět formou pikniku a budeme se věnovat volnočasovým aktivitám, jako jsou venkovní hry nebo tanec, opět po vzoru dob minulých.