FESTIVAL ŽIVÝCH SOCH – už v sobotu 25. května 2024, od 14:00 do 18:00 hodin.

Desítky živých soch v souznění s desítkami soch barokních v kulisách parku zámku Slavkov-Austerlitz, nejmohutnějšího barokního zámku na Jižní Moravě.

Skupina Živé sochy Sinela a Zámek Slavkov Austerlitz jako jediní pořadatelé Festivalu živých soch v České republice Vás zvou do areálu zámku Slavkov – Austerlitz v sobotu 25. května 2024.

Přehlídka živých soch a bodyartu je fascinující podívanou znázorňující, kam až je lidská představivost schopna posouvat hranice tvořivosti a umění. Jedinečnost celé akce spočívá především ve spojení umění živých soch a bodyartu – malby na tělo, kdy návštěvníci mohou prakticky v přímém přenosu sledovat vznik uměleckého díla. Umělci představující živé sochy a uznávaní bodyart malíři k nám zavítají nejen z České republiky, ale i z nejrůznějších zemí světa.

Krása areálu zámeckého parku ve francouzsko-anglickém stylu ještě víc podtrhne pestrost a originalitu naší události a stane se tak netradičním a jedinečným zážitkem jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny milovníky umění a ladnosti.

Stanete se součástí poroty, která rozhodne o mezinárodním vítězi klání o nejlepší živou sochu a nejlepšího bodyart umělce.

Můžete se těšit na koncert kapely The Shookies, která vystoupí během festivalu.

V doprovodném programu je zahrnuta dětská zóna, soutěže pro veřejnost, food zóna a řemeslný jarmark.

Soutěžte s námi o nejlepší fotografii pořízenou na Festivalu živých soch. Více už se dozvíte na www.festivalzivychsoch.cz

Vstupenky on-line: www.festivalzivychsoch.cz nebo osobně v Turistickém informačním centru ve Slavkově u Brna. 

Rodinné vstupné je možno zakoupit pouze v předprodeji.

 

Pár užitečných informací pro účastníky Festivalu živých soch
Přikládáme mapu parkování ve městě a v okolí zámku – pro Festival byla výjimečně vytvořena tři nová místa k parkování a to P1, P2 a P3 /viz mapa parkování/
Přikládáme mapu areálu festivalu
Zámecký park bude v sobotu veřejnosti uzavřen. Vstup do parku bude umožněn od 14:00 hodin a to pouze s platnou vstupenkou na Festival živých soch.  Vstup do zámku bude možný přes zámecké nádvoří. Ale ze zámku do parku se dostanete pouze s náramkem akce.
Do areálu bude možno vstupovat Jižní branou (směrem od náměstí), severní branou (směrem od stadionu) nebo od Zámecké ulice.
Pokladny se vstupenkami na akci najdete na nádvoří. Pokladny budou otevřeny od 13:00 hodin. Celkem tedy tři pokladny. Čtvrtá, z ulice Zámecké (tato pokladna bude otevřena až od 14:00 hodin)
POZOR: Na pokladnách je možno platit pouze HOTOVĚ.
Platba kartou nebo v Euro je možná v Turistickém informačním centru, kde bude možno vstupenky zakoupit již od 9:00 hodin ráno.
Kolem zámku rovněž budou umístěny QR kódy, jejichž prostřednictvím můžete zakoupit vstupenku elektronicky a vyhnout se tak frontám u pokladny.
Vstupné
Základní vstupné (osoba) – dospělý – 200 Kč / 8 EUR
Snížené vstupné (osoba) – senioři od 65 let, děti a mládež od 3 do 18 let, studenti do 26 let po předložení potvrzení o studiu, osoby se ZTP(/P) po předložení platného průkazu – 150 Kč / 6 EUR.
Děti do 3 let a doprovod osob ZTP/P – ZDARMA
Neberte prosím pejsky ani jiné mazlíčky. Nebude jim umožněn vstup.
V areálu je dostatek sociálního zázemí (TOI – včetně ZTP -viz mapa, dostatek stínu i občerstvovacích stánků, dětská zóna – viz mapa areálu).
Toalety pro ZTP i v Informačním centru
Nesahejte na barokní sochy. Sochy sice vypadají mohutně, ale jsou z vápence a jsou velmi křehké, jejich poškození neodpouštíme🧐Dodržujte návštěvní řád – který najdete zde na webu: www.zamek-slavkov.cz nebo na branách při vstupu do areálu.
Zámek bude otevřený od 9:00 do 17:00 hodin
Zámecká kavárna bude otevřená od 9:00 do 18:00 hodin
Jak se k nám dostanete?
Autem po D1
Slavkov u Brna leží 5 minut od dálnice D1.
Směr od Prahy: exit 211 Slavkov u Brna
Směr z Ostravy: exit 216 Rousínov
Autobusem s IDS
Spojení do Slavkova u Brna je velmi dobré díky IDS JMK. Na autobusové nádraží vzdálené přibližně 500 m od zámku zajíždí autobusy ze směru Brno (Zvonařka), Vyškov, Kyjov, Uherské Hradiště, Zlín a další regionální spoje.
Vlakem
Slavkov u Brna leží na železniční trati Brno – Veselí nad Moravou. Vlaky z Brna přijíždí téměř každou hodinu. Vlakové nádraží je vzdálené přibližně 1,3 km od zámku.
Na kole
Přímo do areálu se na kole sice nesmí, ale i pro kola máme stojany.
Více informací najdete na www.festivalzivychsoch.cz
Nebo nám volejte:
Informační centrum: 513 034 156
Pokladna zámku: 544 227 548
Můžete psát rovněž na messenger zámku. Ale prosíme NEPIŠTE otázky DO KOMENTÁŘŮ POD PŘÍSPĚVKY – je pro nás velmi nepřehledné a tak vám nemusí být odpovězeno, což by byla škoda, protože MY VÁS TADY CHCEME A MOC SE NA VÁS TĚŠÍME.