Václavský jarmark + Výstava vesmírných těles + Věda a technika jede + Zahrádkářská výstava

Václavský jarmark + Výstava vesmírných těles + Věda a technika jede + Zahrádkářská výstava

Večerní park plný třepotajících se světýlek, vyčarovaných návštěvníky, v kulisách svítících planet a barokního parku, není sci-fi, ale páteční večer předváclavského víkendu ve Slavkově u Brna. V rámci Václavského jarmarku toho letos opět podnikneme mnoho a začneme velkým setkáním se světýlky. V zámeckém parku totiž opět budou nafukovací modely vesmírných těles z brněnské Hvězdárny a planetária.  Všechny tímto srdečně zveme do na setkání u oněch modelů planet, v pátek 22. 9. ve 20:00 hodin, kde společně rozsvítíme jakékoliv světelné nehořící body (lampiony, baterky, mobily, světelné meče aj.) Nafukovací modely budou svítit do 21.00 hodin.

Naše společná světelná pohyblivá instalace nebude ten den to jediné magické. Předcházet budou Magické rytmy Izraele. To je název koncertu izraelské umělkyně Liron Meyuhas, která v pátek od 18 hodin vystoupí v Divadelním sále zámku a převede nám hru na handpan a jiné perkusové nástroje. Hru bude doplňovat nevšedním zpěvem. Vstupenky na tento jedinečný koncert zakoupíte v Turistickém informačním centru ve Slavkově u Brna nebo on-line na: www.zamek-slavkov.cz v sekci Předprodej.

Sobotní program se rovněž nenechá zahanbit.  V parku budou po celý den k vidění nafukovací modely vesmírných těles z brněnské Hvězdárny a planetária. Připraveno bude i Mobilní digitárium s promítáním pořadů o vesmíru, vědecké pokusy v režii populárního zábavního vědeckého parku Vida!, nebo oblíbená výstava ovoce a zeleniny od slavkovských zahrádkářů. V interiéru zámku budou probíhat kostýmované prohlídky v podání divadelního spolku Per Vobis. Nejen tento program obohatí tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v sobotu 23. září od 9.00 do 16.00 v zámeckém parku. Na jarmarku bude rovněž možno zakoupit dekorativní řemeslné výrobky, různé pochutiny a nápoje. Vstup je volný.  

Tradiční výstava ovoce a zeleniny bude otevřená v sobotu 23. září od 9 do 17 hodin a v neděli 24. září pak od 9 do 15 hodin v bývalých konírnách Zámku Slavkov – Austerlitz. Expozice ovoce, zeleniny, kaktusů a dalších zahrádkářských výpěstků budou doplněny floristickými vazbami a výtvarnými pracemi žáků škol. V sobotu bude možné zakoupit i různé produkty. Výstavu provoní kavárna s „Chutí podzimní zahrádky“.

 

Sledujte FB událost, kde se dozvíte více: Václavský jarmark

 

Program předváclavského víkendu

 

Pátek 22. 9.

Páteční dopolední program je určen primárně pro děti slavkovských škol.

18.00

Liron Meyuhas – Magické rytmy Izraele – koncert izraelské hudební ikony v Divadelním sále zámku. Vstupenky zakoupíte buď on-line ZDE nebo v Turistickém informačním centru ve Slavkově u Brna do pátku 22.9.2023 do 17.00 hodin nebo potom na místě ve vstupní hale zámku. 

20.00

Sraz světlušek u vesmírných modelů (rozsvítíme spolu zámecký park nehořlavými světelnými body)

Vesmírné modely budou nafouknuté po celý den pouze za dobrého, nevětrného počasí!

 

Sobota 23. 9

9.00 – 16.00        Václavský jarmark

9.00 – 16.00        Věda v parku pro veřejnost (digitárium v SC Bonaparte, vesmírné modely, zábavní park VIDA!, FabLab, SVČ Lužánky, Říjen na růžovo, Hrdinové FAST!)

Pozn. Ve vesmírném digitáriu budeme promítat každou půlhodinu, kapacita je 25 lidí. Promítají se pořady z produkce Hvězdárny a planetária Brno.
Poslední promítání bude v 15.00.

10.30 – 16.30     Kostýmované prohlídky s Per Vobis – Detektivka – Doporučujeme rezervaci předem na telefonu 544 227 548 nebo on-line nákup ZDE

10.00 – 14.00     Cimbálovka Šternovjan u vínka u zámeckých schodů

9.00 – 17.00       XVI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny, zámecké konírny

Neděle 24. 9.

9.00 – 15.00        XVI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny, zámecké konírny

Pro prodejce: Kapacita zaplněna.